Background
Nieuws

Goed bedrijvenbeleid: Er is meer nodig dan normeren en beprijzen

Goed bedrijvenbeleid: Er is meer nodig dan normeren en beprijzen

Nieuws
09-01-2024
Houd op met het pamperen van bedrijven en maak een omslag naar een nieuw soort bedrijvenbeleid. In dat nieuwe beleid is de overheid terughoudend met subsidies, want die zijn al te vaak niet effectief. Door scherp te beprijzen en normeren daagt de overheid bedrijven uit om op maatschappelijke transities in te zetten.

Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen. Bij het vinden van oplossingen spelen ondernemingen een cruciale rol. Het recente WRR-rapport legt de vinger op de zere plek en de aanbevelingen verdienen het om leidend te zijn voor het overheidsbeleid in de nabije toekomst. Tegelijkertijd is voor de vereiste omslag richting duurzaam ondernemen volgens Rutger Claassen en Jeroen Veldman meer nodig dan normeren en beprijzen. De overheid moet eveneens inzetten op wijzigingen in de interne aansturing en verantwoording (corporate governance). Daarnaast bepleiten zij een meer polycentrische bestuursfilosofie waarin duurzame markttransities centraal staan.

Introductie

Houd op met het pamperen van bedrijven en maak een omslag naar een nieuw soort bedrijvenbeleid. In dat nieuwe beleid is de overheid terughoudend met subsidies, want die zijn al te vaak niet effectief. Door scherp te beprijzen en normeren daagt de overheid bedrijven uit om op maatschappelijke transities in te zetten. Dit was de boodschap van het WRR-rapport Goede zaken. Naar een grotere maatschappelijke bijdrage van ondernemingen dat afgelopen september verscheen.

Lees verder op: MeJudice.nl

Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
Top vacature
BDO Executive Search & Interim
Max. 6.000
Medior, Senior
Heerhugowaard
H.A. Punt Beheer zoekt een Financieel Manager/Controller verantwoordelijk voor financiën, belastingen en vastgoedadministratie. Deze rol vereist rapportage aan de directie en het leiden van een team van vier medewerkers.
Top vacature
Vektis
Marktconform
Medior, Senior
Zeist
Waarom genoegen nemen met een bijrol als je de hoofdrol kunt spelen in het verbeteren van de Nederlandse gezondheidszorg?
Top vacature
VGZ
5.697 - 8.141
Medior, Senior
Eindhoven of Arnhem
Ben jij een top IT audit professional, die samenwerkt met ons gedreven team bij best in class audits die bijdragen aan gezondere toekomstige generaties, dan komen we graag met je...
Top vacature
Obvion
4.515 - 6.449
Medior
Heerlen
Jij bent diegene die helpt op risico’s te sturen en de waarden van Obvion te beschermen en te verhogen.